3 грудня - Міжнародний день людей з інвалідністю

Картинки по запросу 3 грудня - Міжнародний день людей з інвалідністюГенеральною Асамблеєю ООН визначено 3 грудня як Міжнародний день людей з інвалідністю.

Відзначення Міжнародного дня людей з інвалідністю – справедлива шана суспільства та нагадування всім про обов'язок перед членами громади, які потребують захисту та підтримки у цей непростий час. Люди з інвалідністю – це не просто категорія людей, це окремі життя, окремі трагедії, окремі людські надії на те, що все буде добре.

Цей День є днем підвищеної уваги суспільства до проблем вказаної категорії громадян, коли є нагода звірити, що зроблено і що потрібно зробити для формування гідних умов життя людей з обмеженими можливостями, аби ніхто не почувався забутим чи полишеним наодинці зі своїми проблемами.

В основі принципу соціального захисту людей із особливими потребами  лежить не лише соціальне забезпечення, а й їх захищеність через створення відповідних умов та рівних можливостей. Реалізація саме цих завдань – пріоритет у роботі Фонду соціального страхування України.

На обліку у Кременчуцькому відділенні Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Полтавській області знаходиться 304 особи, які отримують страхові виплати, з них – 161 особа з інвалідністю, а саме: інвалідність І групи мають 3 особи, ІІ групи – 26 осіб, ІІІ групи – 132 особи.

Загальна сума виплачених Відділенням Фонду страхових коштів потерпілим з початку року становить понад 5 млн. грн.

Протягом 2017 року Кременчуцьким відділенням Фонду надано медико-соціальну допомогу потерпілим на виробництві по наступним напрямкам:

-        виплати на лікування відшкодовано 12 особам;

-         забезпечено  санаторно-курортним лікуванням   8 осіб з інвалідністю;

-         відшкодовано витрати на медичні догляди трьом  особам з 1-ю групою інвалідності внаслідок трудового каліцтва, а саме: спеціальний медичний догляд – 1 особі, постійний сторонній догляд – 3 особам, витрати на побутове обслуговування 3 особам;

-         відшкодовано витрати на бензин та транспортне обслуговування -11 особам;

-         забезпечено технічними засобами реабілітації – 8 осіб, крім того видано 10 направлень для забезпечення необхідними засобами реабілітації;

-         забезпечено особу з інвалідністю 1-ї групи інвалідною коляскою та іншими засобами реабілітації.

Лише спільними зусиллями можливо подолати існуючих проблем щодо забезпечення всіх прав людей з інвалідністю. Переймаючись буденними проблемами, людство постійно повинне замислюватися над непростою долею осіб, що отримали каліцтво, не забуваючи про те, що поруч живуть люди,  які потребують сторонньої допомоги, уваги та підтримки.

Тож хочеться побажати всім людям з особливими потребами витримки, мужності, оптимізму, віри  й достатку в рідних оселях. Міцного Вам здоров'я, щастя та успіхів у всіх справах.

Колектив Кременчуцького відділення Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Полтавській області