Інформація для роботодавців Глобинської об’єднаної територіальної громади від Державної служби зайнятості

Дата: 23.01.2018 11:52

З 1 січня 2018 року збільшилась мінімальна заробітна плата, відповідно зросли і податки. Якщо раніше єдиний соціальний внесок у 22% від мінімалки складав 704 гривні, то зараз 819 гривень. Актуальною нині стала можливість отримати компенсацію ЄСВ. Одразу постає питання що це за компенсація і на яких умовах її можна  отримати?

Компенсація єдиного соціального внеску – це цільова допомога Фонду ЗДССУВБ направлена для працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, а також з метою підтримки фізичних осіб, підприємств, установ і організацій, які працюють в пріоритетних видах економічної діяльності.

Така підтримка в даний час є для одних – чудовою можливістю зберегти досягнуті результати, для інших – спробою відкрити свою власну справу. Механізм виплати компенсації фактичних витрат роботодавця на сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за працевлаштованих осіб, яким надано статус безробітного, на нові робочі місця – є важливою, вагомою формою підтримки і стимулювання для створення нових робочих місць, розвитку окремих видів економічної діяльності а також налагодження розуміння і взаємодопомоги між соціальними партнерами і клієнтами служби зайнятості.

Отже, право на компенсацію має :

• роботодавець, який є суб'єктом малого підприємництва та працевлаштовує зареєстрованих безробітних на нові робочі місця в пріоритетних видах економічної діяльності строком не менше ніж на два роки за направленням центру зайнятості;
  • роботодавець, який працевлаштовує на нове робоче місце строком не менше ніж на два роки за направленням центру зайнятості зареєстрованих безробітних з таких категорій громадян:

1) один з батьків або особа, яка їх замінює і:

має на утриманні дитину (дітей) віком до шести років;

виховує без одного з подружжя дитину віком до 14 років або дитину-інваліда;

утримує без одного з подружжя інваліда з дитинства (незалежно від віку) та/або інваліда I групи (незалежно від причини інвалідності);

2) діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, особи, яким виповнилося 15 років та які за згодою одного з батьків або особи, яка їх замінює, можуть, як виняток, прийматися на роботу;

3) особи, звільнені після відбуття покарання або примусового лікування;

4) молодь, яка закінчила або припинила навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладах, звільнилася із строкової військової або альтернативної (невійськової) служби (протягом шести місяців після закінчення або припинення навчання чи служби) і яка вперше приймається на роботу;

5) особи, яким до настання права на пенсію за віком відповідно до статті 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" залишилося 10 і менше років;

6) інваліди, які не досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування";

7) особи, яким виповнилося 15 років та які за згодою одного з батьків або особи, яка їх замінює, можуть, як виняток, прийматися на роботу.

8) учасники бойових дій, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції.

За більш детальною інформацією звертайтеся до відділу взаємодії з роботодавцями  Глобинської районної філії Полтавського обласного центру зайнятості за адресою м.Глобине, вул.Центральна, 228А  або за телефонами (05365)24887, (05365)28436.

Провідний фахівець з питань зайнятості
відділу взаємодії з роботодавцями
Глобинської районної філії Полтавського ОЦЗ                                                                 Гончаренко Олена