Паспорт громади

Глобинська об’єднана територіальна громада утворена на базі 5 сільських та 1 міської ради. До її складу входять колишні Глобинська міська рада, Жуківська, Бабичівська, Опришківська, Пирогівська, Борисівська сільські ради.

Глобинська ОТГ об’єднує 23 населених пункти.

Найбільшим населеним пунктом ОТГ є місто Глобине, де проживає 9,8 тис. осіб. Серед інших населених пунктів з найбільшою кількістю мешканців слід виділити: с. Пироги – 824 особи, с. Устимівка – 722 особи, с. Опришки – 706 осіб, с. Жуки – 688 осіб, с. Бабичівка – 616 осіб.

Площа Глобинської ОТГ складає 353 кв. км., що становить 14,3 % від загальної площі Глобинського району (2470 кв. км).  ОТГ розташована у межах Придніпровської низовини, лівобережної Дніпровської зони лісостепу.

На території ОТГ з розвіданих природних копалин в наявності лише поклади глини. Ґрунти переважно чорноземні.

Місто Глобине знаходиться на пересихаючій річці Сухий Омельник. На річці знаходиться декілька великих запруд.

ОТГ має розвинуту дорожньо-транспортну інфраструктуру з розгалуженою мережею доріг місцевого значення. Діють 5 міських автобусних маршрутів, 5 маршрутів приміського сполучення та 18 міжміських маршрутів. Проходять 3 дороги державного значення: Кременчук – Хорол; Бугаївка – Глобине –Манжелія – Козельщина – М-22; Глобине – Мостовівщина. Відстань між населеними пунктами та центром громади м. Глобине становить від 8 до 25 км.

Відстань до найближчого міста обласного значення Кременчука становить 45 км.

Також по території ОТГ проходить залізнична колія сполучення дільниці Кременчук-Ромадан Південної залізниці. Є залізнична станція «Глобине», платформи: «Черевані», «Устимівка».

Населення ОТГ складає 16,1 тис. осіб, в тому числі 1356 дітей дошкільного віку та 1577 дітей шкільного віку.

В ОТГ склалася негативна динаміка приросту населення. За рік кількість населення зменшилась на 195 осіб, з 16,3 тис. до 16,1 тис., або на 1,3%. Дана демографічна ситуація є типовою для районів Полтавської області.

На території Глобинської об’єднаної територіальної громади функціонує 9 закладів культури (будинки культури, клуби), 1 музей та 8 бібліотек; у галузі освіти: 6 дошкільних навчальних закладів, 1 гімназія, 4 ЗОШ І-ІІІ ступенів та 4 ЗОШ І-ІІ ступенів, 18 закладів системи охорони здоров’я.

Житловий фонд громади станом на 01.01.2015 налічує 439 тис. квадратних метрів.

На території громади функціонують ВП «Глобинський цукровий завод», ТОВ ІПК «Полтавазернопродукт», ВАТ «Глобинський маслосирзавод», Глобинський елеватор, ТОВ «Глобинський м'ясокомбінат», ТОВ НВП «Глобинський свинокомплекс», «Райагробуд», ТОВ СП «НІБУЛОН».

У сфері обслуговування працюють 175 підприємств торгівлі, 6 об’єктів громадського харчування і 8 об’єктів побутового обслуговування населення. Функціонує 1 комунальне підприємство.

Також, зареєстровано понад 1430 підприємців.

На території громади нараховується 33 тис. га орної землі, на яких працюють 19 сільськогосподарських підприємств та 71 фермерське господарство.

8,5 тис. домогосподарств мають присадибні ділянки.

Вільні землі сільськогосподарського призначення відсутні.

У громаді нараховується 8,2 тис. осіб економічно-активного населення, що складає 49,1 % загальної чисельності.